Yhteystiedot

Yhteystiedot

Käyntiosoite ja puhelin:

TJS-Opintokeskus

Ratamestarinkatu 11A

00520 Helsinki

Puhelin: (09) 229 3030

Toimisto on avoinna klo 9-15

Laskutus:

Y-tunnus: 0346361-7

OVT-tunnus: 003703463617

Verkkolaskuoperaattori:

OpusCapita Group Oy 003710948874

Sosiaalisessa mediassa:

Facebook

Twitter

LinkedIn

Merja Hanhela

opintojohtaja, pääsihteeri FM, AmO

050 469 6065

merja.hanhela@tjs-opintokeskus.fi

Toimenkuva:

Strategiatyö ja johtaminen, jäsenhallinta, verkostoyhteistyö, työhyvinvointi, työ- ja organisaatiopsykologia

Salmieh Aintila

talouspäällikkö, ekonomi (M. Acc.)

040 754 8720

salmieh.aintila@tjs-opintokeskus.fi

Toimenkuva:

Taloushallinto, TJS-tuen verkkopalvelun hallinnointi

Matti Järvinen

Tietotekniikka- ja taloussuunnittelija, datanomi

050 351 0634

matti.jarvinen@tjs-opintokeskus.fi

Toimenkuva:

Tietotekniikka- ja talouskoulutus, verkkoluentojen ja -kokousten IT-tuki, kannettavien vuokraus, laskutus

Leo Junno

koulutussuunnittelija, DI, AmO

040 575 5393

leo.junno@tjs-opintokeskus.fi

Toimenkuva:

Yhdistystoiminta, kokoukset verkossa, työhyvinvointi, työsuojelu, kehittämishankkeet, talous- ja työlainsäädännön koulutus, ETUI-yhteyshenkilö

Riina Kainiemi

koulutusassistentti, tradenomi, HSO

045 636 5290

riina.kainiemi@tjs-opintokeskus.fi

Toimenkuva:

Ilmoittautumiset, koulutusjärjestelyt, julkaisutilaukset, TJS-tuki

Leena Hulikkala

koulutusassistentti, OTK

045 636 5289

leena.hulikkala@tjs-opintokeskus.fi

Toimenkuva:

Ilmoittautumiset, koulutusjärjestelyt, julkaisutilaukset, TJS-tuki, koulutustilan varaukset

Sikke Leinikki

kehittämisasiantuntija, VTT, FK, AmO, JET

045 6350 673

sikke.leinikki@tjs-opintokeskus.fi

Toimenkuva:

Tutkimusten ja hankkeiden suunnittelu, toteutus ja arviointi, yhdistysten johtaminen ja kehittäminen, yrittäjyys, epätyypilliset työsuhteet, työsuojelu ja työhyvinvointi, kouluttaja-koulutus

Päivi Lohi-Aalto

Kehittämisasiantuntija, HTM, AmO, JET, työyhteisösovittelun asiantuntija

0400 975 746

paivi.lohi-aalto@tjs-opintokeskus.fi

Toimenkuva:

Kehittämispalvelut, kyselyt, sovittelutoiminta, yhdistysten johtaminen ja kehittäminen, työsuojelu ja työhyvinvointi, opetusmenetelmien koulutus, vertaistukitoiminta, mentorointi

Marika Ojala

koulutussuunnittelija, viestinnän asiantuntija, FM

050 541 9328

marika.ojala@tjs-opintokeskus.fi

Toimenkuva:

TJS:n viestintä; koulutus: yhdistyksen viestintä, sosiaalinen media, esiintymistaito, työnhakutaidot, verkkokoulutus

Inka Ukkola

kulttuurisihteeri, FM, AmO

040 706 4548

inka.ukkola@tjs-opintokeskus.fi

Toimenkuva:

Toimihenkilöliikkeen historiahanke, jäsenhankinta verkossa, verkkokoulutus, (verkko)oppimateriaalien tuottaminen, osaamisen todentaminen, svenskspråkiga utbildningar, TJS-stöd åt föreningar